Modifast Cookie Dough bar, 24-pack (Ekonomipack)
  • Faktura 0:-
  • Fri frakt över 950:-
  • Snabb leverans
Modifast Cookie Dough bar, 24-pack (Ekonomipack) i gruppen Handla här / Alla produkter hos Modifast (184692)
Modifast Cookie Dough bar, 24-pack (Ekonomipack)
Modifast Cookie Dough bar, 24-pack (Ekonomipack)

Modifast Cookie Dough bar, 24-pack (Ekonomipack)

Innehåller 24 bars, vilket motsvarar 12 fullvärdiga måltider eller 24 mellanmål

199 kr
Beställ inom:
  • tim
  • min
  • sek
så skickas din order idag
Nästa order skickas på måndag
Order före 13:00 skickas samma dag

Måltidsersättning, bars med cookie dough smak - 24 st per förp (12 måltider)

Modifast Cookie dough bar har mjuk konsistens och en rund smak av vanilj och bitar av hasselnöt. Här kan du köpa dem i ekonomipack, till extra förmånligt pris.

Två Modifast bars klassas som måltidsersättning och kan ersätta en eller ett par måltider per dag. Alla Modifast bars är näringsmässigt likvärdiga, så om du vill kan du ersätta en måltid med två olika bars. Glöm inte att dricka ordentligt till barsen.

Enstaka bars är perfekta som näringstäta och praktiska mellanmål eller snacks. Något att ha i väskan när man är på språng, mellan möten, till träningen etc.

Artikelnummer: 184692

Ingredienser

Glukossirap, sojaprotein, stabiliseringsmedel (sorbitol (vete/majs)), fruktooligosackarider, choklad (11%) (socker, kakaosmör, skummjölkspulver, vassle, kakaopasta, mjölkfett, emulgeringsmedel (sojalecitin), naturlig vaniljarom,), vetegluten, polydextros, socker, inulin, rostad hasselnöt, mineraler (kalium, fosfor, kalcium, natrium, magnesium, zink, järn, mangan, koppar, jod, selen), tistelolja, emulgeringsmedel (raps- och sojalecitin), arom (vanilj, kakor), vitaminer (C, E, niacin, A, pantotensyra, D, tiamin, riboflavin, B6, B12, folsyra, biotin), laktos, mjölkprotein

Allergiinformation: Kan innehålla spår av mandel och ägg.

Näringstabell1 måltid 2 st (62g)%* DRI måltid100 g%* DRI 100g
Näringsvärde
Energi, kJ875 1411 
kcal209 337 
Fett, g5,5 8,8 
varav    
-mättat, g1,7 2,8 
Kolhydrater, g23 37 
varav    
-sockerarter, g14 23 
Fiber, g9,9 16 
Protein, g14 23 
Salt, g0,5 0,8 
Vitaminer
A, µg21627%34844%
D, µg250%480%
E, mg430%649%
C, mg3341%5366%
Tiamin, mg0,550%0,980%
Riboflavin, mg0,749%1,179%
Niacin, mg743%1169%
B6, mg0,535%0,857%
Folsyra, µg11055%17789%
B12, µg0,727%1,144%
Pantotensyra, mg226%342%
Biotin, µg715%1224%
Mineraler
Natrium, mg193 311 
Kalium, mg56228%90745%
Kalcium, mg23329%37647%
Fosfor, mg40558%65393%
Magnesium, mg5916%9525%
Järn, mg644%1071%
Zink, mg4,949%7,979%
Koppar, mg0,555%0,988%
Jod, µg6845%11073%
Selen, µg3665%58105%
Mangan, mg0,737%1,260%

* Dagligt referensintag

x

Låt oss hålla kontakten!

Registrera dig för vårt digitala nyhetsbrev här, så missar du inga nyheter, erbjudanden och kompispriser!

Namn:
E-post:
Ja, jag vill anmäla mig till e-postlistan!
Jag finns på e-postlistan och vill bli borttagen!

Genom att anmäla dig till Modifasts Nyhetsbrev lämnar du ditt uttryckliga samtycke till att dina personuppgifter (din e-postadress) lagras och används av Impolin AB. Du kan när som helst avbryta din prenumeration, antingen via länken i nyhetsbrevet eller genom att kontakta vår kundservice. Uppgifterna lagras av Impolin AB tills du själv väljer att avregistrera dig.

För ytterligare information om vår hantering av personuppgifter, se år Integritetsskyddspolicy.

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev